פעילות

פעילות תעסוקון בוקר 

תעסוקון בית אחווה הוא לב לבה של פעילות הדיירים ביומיום. את התעסוקון מפעילות 2 עובדות תעסוקה ומרפאה בעיסוק העובדות לפי סטנדרטים של משרד הבריאות. כל דייר המגיע לבית אחווה נקלט כבר מהיום הראשון בתעסוקון. 

האני מאמין של התעסוקון הוא- 1. תעסוקה=בריאות 2. אהבה=בריאות 3. כל אחד יכול, ולכן, מדי יום דואגים כוחות העזר להביא את הדיירים לעבודתם היומית. שם מתקבלים הדיירים בחיוך, בליטוף, ובמילה טובה. בתעסוקון יושבים דיירים שמבחינה תפקודית מאד הטרוגניים- דיירי הדיור המוגן, סיעודיים, חלקם ברמות סיעוד קשות, דמנטיים וצלולים, ולכולם יש מקום, כאשר הפעילויות מותאמות באופן אישי לכל דייר ודייר, בהתאם ליכולותיו, ורצונותיו. 

בין השעות 8-12 נהנים הדיירים ממגוון רב של פעילויות מעניינות ומאתגרות- מלאכת יד, קבוצות נושא, אקטואליה, חוג אפייה, בינגו, קבוצת סיפור, חוג יוגה, התעמלות, קבוצת פיזיותרפיה, טיפוח וחן, קוסמטיקה. בתעסוקון מתקיימים טקסי חג, קבלות שבת, כמו כן נחגגים ימי ההולדת של הדיירים בשילוב המשפחות ואורחים. בתעסוקון משולבים מתנדבים, ומגיעים באופן קבוע אורחים מהקהילה, בין אם בני נוער מהתיכון המקומי, גנים, בעלי תפקידים מהקהילה, כגון הרב המקומי, ועוד.  

פעילות תרבותית אחר הצהריים
אחרי הקפה והעוגה של השעה 16 אחר הצהריים נהנים הדיירים ממגוון פעילויות מהנות ומעניינות- מוזיקה, חוג התעמלות בשילוב מוזיקה, חוג חיות. מי שחולף אחר הצהריים בשבילים יכול לשמוע את המוזיקה הבוקעת מהלובי של בית אחווה ממנה נהנים דיירינו- בבית אחווה נגן בית, ושני זמרי בית שמגיעים באופן קבוע להנעים את זמנם ולשמח את לבם של דיירינו. חוג התעמלות מיוחד במינו משלב תנועות ומוסיקה, ובנוסף, חוג חיות בו לומדים הדיירים לראות, ללמוד, וללטף חיות.

בית אחווה - קבלת שבת
בית אחווה - אווירה קיבוצית
בית אחווה - אווירה קיבוצית
נגישות