אודותינו

בית אחווה הוא הבית הסיעודי בקיבוץ יגור, מוכר על ידי משרד הבריאות ופועל על פי הסטנדרטים של משרד הבריאות. 

בית אחווה הוקם בשנת 1978 למען ותיקי קיבוץ יגור וכדי לתת מענה לצרכיה של החברה המבוגרת. בשנת 1986 הוסב לבית סיעודי. עם השנים התפתח הבית, הורחב ופתח שעריו גם לאוכלוסיה מבחוץ. הבית ממוקם בלב הקיבוץ בתוך סביבה ירוקה, מהווה חלק מחיי הקהילה ומשולב בה. חברי הקיבוץ והילדים מוסיפים לתפאורה הטבעית, מראות, צבעים וקולות של חיי יום- יום.

ייחודיותו של בית אחווה – ראשית, כבית קיבוצי הנגישות אל הטבע מהווה מוקד משיכה לרבים. בימים חמימים דיירי המחלקה הסיעודית יכולים ליהנות מהישיבה בחוץ, בשבתות משפחות נהנות להוציא את יקיריהן גם לטייל בשבילי הקיבוץ.

שנית, בהיותו בית קיבוצי היושב בלב הקהילה, בית אחווה יושב על ציר דרכו עוברים חברי הקיבוץ, וילדי הגנים בטיוליהם היומיים, דבר המוסיף לשמחת הבית.

בית אחווה נהנה מזה שנים ממעורבות הקהילה בחיי היום יום של הדיירים- שילובם של מתנדבים מקרב הקהילה בפעילות הבית בטקסים, בחגים, ובפרויקטים מיוחדים פותח את הבית אל הקהילה ומחמם את לב הדיירים.

בבית אחווה אווירה חמה ומשפחתית, בין היתר הודות לצוות וותיק מסור ונאמן, הפוקד את המקום מזה שנים.

מבנה הבית:

בית אחווה ממקומם בלב קיבוץ יגור, מבנה בן 3 קומות עם מעלית. 2 מחלקות- מחלקה סיעודית ומחלקת תשושים (דיור מוגן). לובי, חדר אוכל, אולם תעסוקה, חדר פיזיותרפיה.

בכל חדר:

מחלקה סיעודית: מערכת מצוקה (כריזה), מיזוג אוויר, שירותים וחדר רחצה צמוד. בכל חדר שני דיירים. 
תשושים: מטבחון, מערכת מצוקה (כריזה), מיזוג אוויר, שירותים וחדר רחצה צמוד. בכל חדר דייר אחד. 
החדרים מרוהטים: מיטה, שידה, ארון בגדים. ניתן להוסיף ריהוט אישי, ניתן לחבר טלוויזיה באופן פרטי.  

תמיד פה לרשותכם:

נגישות